اخبار

منصوری خبر داد: آغاز فرایند پرداخت تسهیلات کرونا از شنبه

منصوری خبر داد: آغاز فرایند پرداخت تسهیلات کرونا از شنبه

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز(19خرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره وضعیت بنگاه های آسیب دیده از کرونا اظهار کرد: 2 میلیون بنگاه و 6میلیون نفر شاغل از کرونا آسیب دیده اند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از جمعیت 6میلیون نفری شاغل، 3میلیون و 200 هزار نفر از آنها بیمه شده و مابقی بیمه نشده هستند. تسهیلات 12درصدی دوران رونمایی به این تعداد تعلق می گیرد. برای 2میلیون و 800 هزار نفر باقیمانده که بیمه نیستند یا سابقه بیمه ندارند امروز در کارگروه اقتصادی ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می شود.
وی با اشاره به تهیه یک بسته حمایت از کسب و کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفته اول اسفندماه سال گذشته(1398) ادامه داد: با مشارکت 20 بانک ارائه تسهیلات به میزان 49 هزار میلیارد تومان به بنگاه ها در دستور کار قرار گرفته است که سازوکار ارائه 44 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات آماده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتعال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به رقم تسهیلات تخصیص داده شده به بنگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: تسهیلاتی به میزان 6میلیون تومان برای رانندگان مسافری خویش فرما، 12 میلیون تومان برای بنگاه های آسیب دیده از کرونا به ازای هر فرد و 16 میلیون تومان هم برای بنگاه های که به دستور دولت تعطیل شده اند در نظر گرفته شده است.

550 زیررسته شغلی از کرونا آسیب دیده اند

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید