اخبار

سبد کالا اعلام شد :

سبد کالای حمایتی ماه رمضان اعلام شد

سبد کالای حمایتی ماه رمضان اعلام شد

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از بهزیستی ، «فرید براتی سده» در دومین دوره آموزشی مدیریت مورد ویژه معتادین در حال بهبود در مازندران اشاره کرد : ۱۶ استان برای اجرای این طرح با اولویت معتادین متجاهر آغاز شده است.
معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رویکرد های مدیریت مورد در پیشگیری از اعتیاد افزود : با وجود 8 هزار مرکز درمانی سرپایی و هزار و 200 مرکز اقامتی، در بحث درمان هیچ کمبودی وجود ندارد و تمامی کمبود ها و غفلت ها در مهمترین بخش از روند بهبودی یعنی زمانی که فرد از مراکز درمانی ترخیص می‌شود، وجود دارد.
براتی سده ، بازتوانی روانی و اجتماعی فرد بهبود یافته را مهمترین قسمت از مسیر درمان عنوان کرد و گفت : درصورتی که این نقصان رفع شود راهبردها به نقطه مطلوب می‌رسد.
وی "مدیریت مورد " را طرح مددکاری بسیار جدی در توانمند سازی و بازگشت معتادین بهبود یافته به اجتماع دانست و تصریح کرد : نیاز های این قشر از جامعه متفاوت از سایرین است و به دلیل اینکه عموما افرادی طرد شده و بیگانه از توانمندی های خود هستند، برای بهبودی کامل آنها به اقدامات مددکاری اجتماعی و حضور جدی در فضای زندگی آنها نیاز است.
براتی سده، به تصویب آیین نامه درمان و کاهش آسیب معتادین بی بضاعت و تحویل وظیفه ساماندهی آنها به سازمان بهزیستی تاکید کرد و گفت: سازمان بهزیستی از طریق مدیریت مورد به برگزاری کارگاه های دوره ای با الویت معتادین متجاهر اقدام کرده است که این طرح شامل تمامی معتادین بهبود یافته می‌شود.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید